Skuteczne odchudzanie po zimie – zmora tysięcy Polaków

Za kilka tygodni sezon zimowy się skończy ku rozpaczy fanów sportów zimowych i ku radości zmarzluchów. Zrobi się coraz cieplej i co raz więcej się będzie odsłaniać. Spora część kobiet myśli z przerażeniem o obcisłych bluzeczkach, czy krótkich sukienkach, bo jak tu się pokazać jak w czasie zimy przytyło się parę kilo. Niestety z dodatkowymi kilogramami po zimie boryka się sporo osób. Zresztą można się o tym przekonać przeglądając fora. Dlaczego to właśnie w zimie najwięcej ludzi tyje? Z kilku powodów. Po pierwsze zima nie sprzyja aktywności fizycznej. Nie wiele osób chce uprawiać jogging w sezonie zimowym, czy wracać w zimowe wieczory z zajęć fitness i siłowni.

Po drugie w zimie trudniej jest się zdrowo odżywiać i lekko. Nie ma dużego wyboru świeżych warzyw i owoców, a jak są to raczej można się domyślić, że są nafaszerowane chemią. Poza tym ciągle się powtarza, żeby jeść kaloryczne potrawy w okresie zimowym.

Większość jednak społeczeństwa nie pracuje zimą na zewnątrz, wiec nie jest to konieczne. Po czwarte zimowa pora roku sprzyja ukrywaniu nadprogramowych kilogramów, pod grubymi swetrami, płaszczami itd. Niestety zima się kiedyś kończy i trzeba się zmierzyć ze swoją nadwagą.

Jak to zrobić? Najlepiej spróbować nie przytyć w czasie zimy i jest to możliwe. Po pierwsze osoby, które nie lubią marznąć mogą ćwiczyć w domu. Sklepy są wyposażone w różne akcesoria do ćwiczeń, a w internecie można znaleźć dużo filmików z ćwiczeniami. Po drugie warto pilnować swojej diety również w czasie zimy.

Nie wolno się usprawiedliwiać, tym, że w zimie jest mniej warzyw, owoców itp. Można jeść zdrowo, a nawet trzeba. W sklepach można znaleźć produkty razowe, mrożone warzywa, kasze, brązowy ryż, ryby i wiele innych produktów, które nie są wysokokaloryczne.

Żeby zaś nie zmarznąć na zewnątrz można przyrządzić sobie zupę, która wcale nie musi mieć dużo kalorii. Jak widać można utrzymać szczupłą sylwetkę, trzeba się tylko postarać. Jeśli zaś pojawiły się dodatkowe kilogramy to warto rozprawić się z nimi już teraz, póki nie skończyła się zima. Im szybciej tym lepiej.

Suplement na odchudzanie, który działa!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]