Dietmap.pl – co można powiedzieć o serwisie oferującym diety i przepisy fit? Wasze opinie

W dzisiejszych czasach jesteśmy świadkami pojawiania się zupełnie nowej choroby cywilizacyjnej, jaką jest otyłość. Jeszcze nie tak dawno temu była to domena przede wszystkim społeczeństwa amerykańskiego, ale od pewnego czasu problem pogłębia się także w Europie i to naprawdę bardzo poważnie. Nawyki żywieniowe są trudne do przezwyciężenie, tym bardziej, że często diety wymagają od nas drastycznych zmian żywieniowych, w których nie jest łatwo przetrwać dłuższego okresu.

Dla osób mających motywację do odchudzania, które nie wiedzą jednak jak się za to wszystko zabrać, dobrym rozwiązaniem może być oferta portalu Dietmap.pl. To miejsce stworzone z myślą o osobach odchudzających się, które według zapewnień ma dać dużą swobodę przy wyborze codziennych posiłków, ale wciąż zagwarantować dobre efekty samego odchudzania. Czy faktycznie tak właśnie jest?

Przyjrzyjmy się opisowi serwisu dietmap.pl

Wybrane diety oferowane przez dietmap.pl. Źródło: http://dietmap.pl

Na pierwszy rzut oka dietmap.pl wydaje się nie wyróżniać bardzo mocno na tle portali konkurencyjnych. Dużą cześć serwisu zajmują po prostu różnego rodzaju diety i porady żywieniowe, z którymi na pewno warto się zapoznać. Prawdziwe możliwości pojawiają się jednak po wykupieniu abonamentu, który daje dostęp do pełnej funkcjonalności serwisu. Jednym z ważniejszych jego elementów jest specjalna aplikacja na telefony komórkowe, dzięki której można w prosty sposób kontrolować swoją dietę, sprawdzać postępy i wprowadzać różnorodne zmiany.

Zasada działania całego portalu jest niezwykle przejrzysta, co na pewno stanowi ogromny plus dla osób nie mających wcześniej styczności z odchudzaniem. Pierwszym krokiem jest tutaj wypełnienie swojego profilu osobowego, na podstawie którego system będzie mógł w odpowiedni sposób dobierać różne programy żywieniowe. Rodzaj diety wybierany jest jednak przez samego użytkownika, a możliwości niewątpliwie jest tutaj wiele.

Co ważne, serwis promuje się jako potężna baza dziesiątek tysięcy różnych potraw i przepisów na przygotowywanie dietetycznej żywności. Przepisy dopasowywane są do konkretnego rodzaju diety, jaki oczywiście wybierzemy. Podstawowym narzędziem pozostaje jednak wspominana wcześniej aplikacja mobilna, która nie tylko ma za zadanie prezentować potrawy, jakie powinniśmy aktualnie spożywać. Aplikacja informuje nas jednak również o godzinach spożywania posiłków, o ich kaloryczności, o naszych postępach, a i ma także ogromne możliwości wprowadzania zmian w aktualnej diecie.

Na jakie można liczyć efekty przy dietach prezentowanych na stronie?

Wybrane przepisy z serwisu. Źródło: http://dietmap.pl

Czy serwis faktycznie może być pomocny w procesie odchudzania? Należy tutaj pamiętać o tym, że nawet najlepsze wsparcie na nic się nie zda jeśli sami nie będziemy mieli silnej woli do trzymania się diety i to przez dłuższy czas. Naturalnie jeśli już uda nam się osiągnąć zamierzony cel to nie możemy spoczywać na laurach, gdyż szybko powrócimy do starej wagi.

Niemniej jednak Dietmap.pl daje gwarancję, że każda osoba zmotywowana do odchudzania, która będzie stosowała się do planów żywieniowych przygotowanych przez mobilną aplikację, ma ogromne szanse na stosunkowo szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów.

Co ciekawe, serwis reklamuje się także jako miejsce dające swoistą wolność żywieniową. Każdemu zdarzają się grzeszki związane chociażby z podjadaniem, a i czasem możemy zjeść coś bardziej kalorycznego, chociażby zapiekankę będąc na wakacjach. Tutaj twórcy serwisu chwalą się, że aplikacja może płynnie reagować na takie odstępstwa od normy i aktualizować plany żywieniowe. Jak to działa?

Zasady działania aplikacji mobilnej DietMap

Zdrowo znaczy też smacznie!

Aplikacja DietMap jest podstawą działania całego systemu, choć oczywiście korzysta ona przede wszystkim z potężnej bazy danych przepisów oraz diet, która została przez portal przygotowana. Po zainstalowaniu aplikacji w telefonie i wybraniu konkretnej diety otrzymujemy dostęp do kalendarza, w którym widzimy nie tylko co powinniśmy jeść, ale i o jakich godzinach. Jednocześnie każda propozycja posiłku to także przepis na jego wykonanie.

Wspominaliśmy wcześniej o podjadaniu, które na pewno zdarza się każdemu. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji wystarczy w aplikacji wprowadzić zjedzony posiłek, a ta dość sprawnie zaktualizuje plan żywieniowy i zapewni nowe propozycje, dopasowane do tego co zjedliśmy wcześniej. Dużą zaletą systemu jest także możliwość zmiany samych posiłków dietetycznych. Jeśli konkretne danie zupełnie nam nie odpowiada wystarczy po prostu zamienić je na inne, co automatycznie wykona aplikacja.

Funkcjonalność aplikacji DietMap, według zapewnień portalu, to jednak także szereg dodatkowych narzędzi. Do tych ciekawszych i bardziej wartościowych należy z pewnością zaliczyć listę zakupów, która automatycznie generuje się na podstawie aktualnych propozycji żywieniowych. Pośród innych funkcji znajdziemy między innymi:

 • narzędzie do kontrolowania wagi,
 • stałe monitorowanie wskaźnika BMI,
 • kalkulator spożywanych kalorii,
 • możliwość dodawania własnych przepisów dietetycznych,
 • potężna baza z produktami, która pozwala na samodzielne przygotowywanie zdrowych posiłków.

Jaka jest cena dostępnych na portalu diet?

Wspominaliśmy już wcześniej, że dostęp do pełnych możliwości serwisu oraz do aplikacji jest możliwy dzięki wykupieniu abonamentu. Opcji jest kilka, a każda różni się po prostu okresem, w jakim z portalu będziemy mogli korzystać. W zależności od potrzeb zapłacimy od 29zł za abonament na 1 miesiąc, kończąc na 149zł za abonament na cały rok. Naturalnie im dłuższy abonament tym niższa robi się cena jednego miesiąca

Ranking najlepszych przepisów i możliwość dodawania własnych propozycji

Wspominaliśmy już o tym, że portal internetowy DietMap to potężna baza danych z przepisami dietetycznymi. Duża część z nich jest naprawdę prosta i szybka do przygotowania, nie wymagając od nas ogromnych zdolności kulinarnych.

Rozplanowanie całego spisu przepisów jest tutaj o tyle ciekawe, że możemy przeglądać je nie tylko posortowane alfabetycznie, ale także pod kątem popularności i ocen. W szybki sposób trafimy więc na najbardziej polecane przepisy, wybierając coś smakowitego i dietetycznego dla siebie. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że baza przepisów nie jest stała. Mając pomysł na coś pysznego można skomponować przepis osobiście i dodać go do już istniejącej bazy, dzieląc się propozycją z innymi użytkownikami serwisu.

Czas na bardzo krótkie podsumowanie

DietMap z pewnością jest narzędziem godnym uwagi, które warto przetestować jeśli mamy problemy ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Największą zaletą jest tutaj duża swoboda w komponowaniu diety.

Nie musimy trzymać się stałych norm żywieniowych, mając jednocześnie możliwość sprawienia sobie żywieniowej przyjemności od czasu do czasu. Aplikacja szybko zareaguje na takie działania dając nam nowe plany żywieniowe, dopasowane do tego co danego dnia się wydarzyło.

Click to rate this post!
[Total: 11 Average: 3.5]

Dietmap - opinie z forum:

 1. Wydaje się być bardzo atrakcyjne, szczególnie pod kątem możliwości grzeszenia od czasu do czasu i podjadania jak najdzie ochota 😉 Muszę spróbować.

  Odpowiedz
 2. Hejka ludzie. Korzystaliście może już z tych diet? Jaka jest ich faktyczna skuteczność? Za niecałe 6 miesięcy biorę ślub i chciałabym trochę stracić na wadze do tego czasu, szukam naprawdę skutecznego rozwiązania.

  Odpowiedz
 3. Czy ktoś orientuje się czy może istnieją jakieś promocje na ten abonament, kody rabatowe czy coś w tym rodzaju???

  Odpowiedz
  • Polecam dietę, jest naprawdę skuteczna. W ciągu dwóch tygodni schudłam 2,5 kg, a czasem zdarzyło mi się podjeść co nie co. Najwięcej traci się jak jesz tylko i wyłącznie to co jest podane w planie. Promocyjna ceny szukajcie na Gruponie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz