Żele wybielające zęby – zastosowanie, skuteczność

Naturalną rzeczą jest, że każdy chce mieć ładny i biały uśmiech. W dzisiejszych czasach jest łatwiej uzyskać białe zęby. Sposobów na wybielenie zębów jest sporo. Można to zrobić w gabinecie stomatologicznym, albo w warunkach domowych. Dla osób, które chcą samodzielnie wybielić sobie zęby przygotowano kilka produktów. Można zdecydować się po prostu na pastę wybielającą. Wybór jest duży. Niestety pasty zazwyczaj usuwają tylko przebarwienia po kawie, czy herbacie. Poza tym na efekty trzeba czekać długo, a i to nie gwarantuje, że pasta zadziała na nasze zęby. Drugą opcją są gumy do żucia wybielające.

Nie jest jednak to zbyt dobrym rozwiązaniem, ponieważ częste żucie gumy może spowodować uszkodzenia układu mięśniowo-zębowego. Nie mniej jednak w przypadku, gdy nie można umyć zębów po posiłku warto sięgnąć po gumę. Jeszcze jedna opcja to żel wybielający.

Może być on samodzielnie nakładany na zęby lub aplikowany na nakładki, które to następnie nakłada się na zęby. Zazwyczaj skład żeli wybielających zęby opiera się na składnikach, których używają stomatolodzy do wybielania zębów. Różnica polega na tym, że stężenia są trochę niższe, żeby można było żel stosować bezpiecznie.

Wybielanie za pomocą żelu jest skuteczne. Można wybielić ząb o kilka tonów. Jednym z najczęściej polecanych żeli jest iBright. Jest to żel, który nakłada się z użyciem nakładek. Wystarczy stosować żel raz dziennie około pół godziny. Zęby powinny być wybielone po około 30 minut.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Mi przebarwiły sie zeby bo jak byłam mała bralam duzo antybiotyków. Poza tym pije duzo herbaty i kawy. Pierwszym razem zdecydowałam sie na wybielanie stomatologa. efekty były bardzo dobre niestety jak wiadomo zabieg trzeba było powtarzac a mnie nie było na to stac. dlatego psotanowilam poszukac jakiegos innego sposobu. zdecydowałam sie na nakładki Ibright. Moze efkety nie są takie jak po profesjonalnym wybielaniu ale i tak według mnie są duze;)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz