Wypadanie włosów – leczenie oraz przeciwdziałanie objawom

Radzenie sobie z wypadaniem włosów jest bardzo powszechnym problemem. Dotyczy wbrew powszechnym opiniom nie tylko mężczyzn w starszym wieku. Coraz częściej z wypadaniem włosów mają problem młodzi mężczyźni, jak również kobiety. Przyczyn łysienia jest wiele. W przypadku mężczyzn może o być dziedziczne, ale nie koniecznie. Włosy mogą wypadać, gdy ma się stresujące życie i ciągle żyje się w biegu. Poza tym zła, niezdrowa dieta też może spowodować wypadanie włosów. Jeżeli nie dostarcza się odpowiedniej ilości witamin i minerałów włosy stają się słabsze, co w konsekwencji powoduje ich wypadanie.

Negatywny wpływ na stan włosów ma także farbowanie. Jest to proces bardzo powszechny i atrakcyjny. Można w kilkanaście minut stać się z brunetki blondynką, czy rudą. Poza tym można ukryć siwiejące włosy. Nie wpływa to jednak zbyt korzystnie na włosy. Oczywiście niezbyt częste farbowanie nie spowoduje wypadania włosów, ale jeśli robi się to bardzo często to już tak.

Inne zabiegi fryzjerskie takie jak trwała, codzienne prostowanie włosów itd. też może się przyczynić do wypadania włosów. Dlatego warto odpowiednio odżywiać i dbać o włosy. Wypadanie włosów częściej jednak dosięga mężczyzn, mimo, że oni rzadziej farbują włosy i raczej ich nie prostują.

Często jest to spowodowane uwarunkowaniami hormonalnymi związanymi z okresem przekwitania. Łysina, zakola to jeden z najczęściej występujących kompleksów u mężczyzny, obok problemów seksualnych. Większość mężczyzn nie może się z tym pogodzić, czują się mniej atrakcyjni i mają mniejsze poczucie wartości.

Najczęściej włosy wypadają na tyle głowy i w okolicach czoła. Włosy wypadają stopniowo, często tez te które pozostają siwieją. Niektórzy mężczyźni, kiedy zauważają, że zaczynają im włosy wypadać po prostu golą swoją głowę. Reszta mężczyzn albo stara się przyzwyczaić do danej sytuacji albo postanawia z tym walczyć.

Dla tych mężczyzn, którzy chcą zrobić coś ze swoim łysieniem rynek ma wiele produktów i metod, które mają za zadanie zahamować wypadanie włosów. Producenci wymyślają różne metody. Można kupić krem, żel, czy suplementy na wypadanie włosów. Jednym z bardziej powszechnych suplementów jest Follixin.

Jego głównym atutem jest to, że działa dwustronnie. Po pierwsze hamuje wypadanie włosów, a po drugie powoduje wzrost nowych poprzez odblokowanie cebulek. Osoby odważniejsze mogą zdecydować się na przeszczep włosów. Jest to jednak kosztowniejsza metoda i może lepiej najpierw wypróbować te tańsze i mniej inwazyjne.

Follixin – suplement na porost włosów, który działa!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. Niestety farbowanie włosów sprawiło ze moje włosy są w kiepskiej kondycji. Do tego dosyc czesto je prostowalam. Teraz staram sie nie farbowac wlosow i prostowac. Poza tym inwestuje w dobre odzywki i maseczki i jest lepiej. Co do follixinu to mój tato go brał i był zadowolony.włosy mu juz tak nie wypadają

    Odpowiedz

Dodaj komentarz