Tabletki na trudną walkę z kilogramami – pomoc w walce o idealną sylwetkę

Cudów nie ma, magicznych tabletek na odchudzanie także. Ale na rynku jest spory wybór suplementów, które pomogą w walce o idealną sylwetkę.

Oczywiście musimy zdawać sobie sprawę, że ćwiczenia i zdrowe jedzenie to podstawa! Jednak czasami nasz organizm jest oporny i trudno nam zrzucić zbędne kilogramy.

Właśnie wtedy warto sięgnąć po wspomagacze, które nam pomogą i przyspieszą proces odchudzania. Na co się jednak zdecydować i o czym warto wiedzieć przed kupnem preparatu?

Różne preparaty skupiają się na różnych kwestiach – jeżeli masz napady głodu i Twoim największym problemem jest zbyt częste sięganie po zakazane przekąski, to sięgnij po tabletki hamujące łaknienie, jeżeli chcesz przyspieszyć spalanie tłuszczu – poszukaj preparatu, który szczyci się właśnie takimi właściwościami.

Jeżeli zależy Ci na przyspieszeniu efektów treningu – szukaj czegoś od tej strony właśnie. Generalnie na rynku możemy wyróżnić trzy główne kategorie preparatów na odchudzanie:

Preparaty, które hamują łaknienie

Idealne dla łakomczuchów, którym trudno opanować głód. Preparaty te zawierają zazwyczaj włókna, które absorbują wodę i wypełniają żołądek, a dzięki temu uruchamiany jest ośrodek sytości i nasz mózg wysyła komunikat, że nie jest głodny, więc apetyt zostaje ujarzmiony.

Tego rodzaju tabletki przyjmujemy bezpośrednio przed posiłkiem i popijamy wodą – zjadamy mniej, dostarczamy organizmowi mniej kalorii, więc łatwiej nam utrzymać dietę i stracić zbędne kilogramy.

Tabletki, które hamują wchłanianie tłuszczów i węglowodanów

To bardzo popularna kategoria preparatów – cieszą się licznymi dobrymi opiniami i wiele osób po nie sięga (np. po chitochrom). Cennym składnikiem takich tabletek jest często chitosan czyli składnik, który uzyskuje się z pancerzy skorupiaków np. krabów. Składnik ten jest bardzo specyficzny – nasz  organizm bowiem wcale go nie wchłania, a on sam natomiast wchłania wodę i wiąże tłuszcze w przewodzie pokarmowym.

Co za tym idzie? Dostarczamy zdecydowanie mniej tłuszczu do naszego ciała, a dzięki temu łatwiej jest nam osiągnąć lepsze wyniki podczas odchudzania.  Ważną kwestią (także generalnie, ale podczas spożywania tego suplementu szczególnie) jest picie dużej ilości wody (minimum dwa litry dziennie).

Tabletki termogeniczne

Istnieje także kategoria tabletek, które pobudzają nasze ciało do produkowania ciepła. Mam na myśli takie środki jak: slinea, L-karnityna 500 czy super fat burner. Tego rodzaju działanie także pomaga nam w odchudzaniu.

W tym wypadku trzeba pamiętać, że niektóre środki mogą znacznie podwyższać ciśnienie – nigdy nie zapominajcie skonsultować się wcześniej z lekarzem lub farmaceutą, albo przynajmniej uważnie przeczytać ulotkę!

Życzymy zdrowego i skutecznego odchudzania!

Suplement na odchudzanie, który działa!

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Wasze komentarze:

  1. ja nie mam zaufania do tabletek, jednak tylko ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia mogą coś zdziałać, ludzie – ruszajcie się, to brzucha nie będzie!

    Odpowiedz
  2. Dużo się ruszam, ale nie wpływa to na utratę kilogramów – jednak tabletki dużo mi pomogły, bo przyspieszyły metabolizm i pomogły mi w zdrowym zrzuceniu nadwagi.

    Odpowiedz
  3. Zawsze miałam wielki apetyt i sama nie wiedziałam już co z tym zrobić… Tabletki hamujące łaknienie i silna wola sprawiły, że jakoś uporałam się z atakami głodu i mogę się pochwalić ładną sylwetką i płaskim brzuchem.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz