Kawa spalająca tłuszcz? Potrzebujesz tych 3 dodatkowych składników…

Kawa to chyba jeden z najpopularniejszych napojów, które spożywane są przez człowieka. Już bardzo dawno temu ludzie nie tylko odkryli wspaniały smak kawy, ale i wiele pozytywnych zalet jej picia.

Większość z nas spożywa każdego poranka filiżankę kawy przede wszystkim z tego powodu, że pobudza do dalszego działania. Znajdująca się w niej kofeina faktycznie dostarcza dużej porcji energii, poprawia koncentrację czy wpływa na pamięć, a do tego nierzadko poprawia humor.

Czy kawa naprawdę jest niezdrowa?

Z drugiej jednak strony dość często słyszymy o tym, że kawa to jedna z bardziej niebezpiecznych używek, która niezwykle szybko uzależnia. Choć w pewnym sensie jest to prawdą, to należy pamiętać o tym, że po prostu wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Wypicie filiżanki ulubionej kawy każdego poranka nikomu nie zrobi przecież krzywdy. Dopiero kofeina w nadmiarze może powodować problemy z sercem oraz układem krwionośnym, nadmierne pobudzenie oraz poważne uzależnienie, ale są to sytuacje skrajne.

Kawa wspomaga przy odchudzaniu!

Mało osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że kawa doskonale wręcz sprzyja odchudzaniu. Dzieje się tak z tego powodu, że kofeina w dość dużej mierze wpływa na przyspieszenie metabolizmu. To właśnie z tego powodu czujemy ten przypływ energii, gdyż zwiększa się ogólna efektywność energetyczna naszego organizmu. Prowadzono w tym kierunku wiele badań naukowych, które jednoznacznie potwierdziły zależność pomiędzy regularnym spożywaniem kawy w bezpiecznych ilościach, a zrzucaniem zbędnych kilogramów.

Problem niestety polega na tym, że choć większość z nas uwielbia zapach kawy, to jednak najczęściej mamy problemy z przełknięciem goryczki kawy niesłodzonej. Dobrej jakości kawy, szczególnie palone, potrafią być mocno gorzkie i dlatego wspieramy się mleczkiem, śmietanką czy niestety cukrem.

Wbrew pozorom nawet popularny dzisiaj cukier brązowy, a więc trzcinowy, nie jest zdrowy dla naszego organizmu, choć na pewno wywołuje on mniej szkód, niż cukier biały. Co jednak najważniejsze, śmietanka, mleczko bądź cukier całkowicie unicestwiają odchudzające właściwości kawy. Czy w takim razie, aby odchudzać się z kawą należy się męczyć i pić ją gorzką, jeśli bardzo tego nie lubimy? Okazuje się, że zdecydowanie nie!

3 składniki, które poprawią smak kawy i wspomogą w odchudzaniu

Przysłowiowe „zabicie” gorzkiego smaku kawy nie musi oznaczać tego, że dostarczymy do swojego organizmu mnóstwo kalorii, przez które nie odczujemy odchudzających właściwości. Aby ubarwić sobie smak tego napoju i móc jednocześnie zrzucać zbędne kilogramy, można wykorzystać:

 • cynamon;
 • miód naturalny;
 • olej kokosowy.

Nie dość, że nasza kawa nabierze wspaniałego smaku bez cukru, to jeszcze będziemy się odchudzać, a i dostarczymy swojemu organizmom cennych substancji odżywczych.

Miód to naturalny i zdrowy cukier

Miód jest chyba najlepszym przykładem wręcz idealnego zamiennika cukru. Nie tylko słodzi bez konsekwencji dla naszej tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo jest prawdziwą skarbnicą witamin, minerałów oraz takich elementów, jak niacyna czy ryboflawina. Regularne spożywanie wpłynie na zdrowie naszego organizmu, a i miód sam z siebie świetnie sprawdzi się zamiast cukru w kawie, oczywiście pod warunkiem korzystania z naturalnego miodu.

Olej kokosowy

Olej kokosowy również świetnie sprawdzi się do słodzenia kawy, choć niestety w tym przypadku musimy pogodzić się z jego bardzo wysoką ceną. Choć olej sam z siebie jest bardzo kaloryczny, to jednak jest on źródłem tłuszczy świetnie przyswajalnych przez nasz organizm. Nigdy nie odkładają się one w postaci tkanki tłuszczowej, gdyż zawsze są na bieżąco zużywane do produkcji energii. Liczne badania udowodniły, że olej kokosowy wspiera odchudzanie, a do tego pomaga osobom chorym na cukrzycę.

Cynamon w kawie? Czemu nie

Na koniec zostaje nam jeszcze cynamon, znany afrodyzjak, który jednak również doskonale wspiera spalanie tłuszczu oraz pozbywanie się cellulitu. Nie każdy lubi smak oraz zapach cynamonu, ale jeśli go uwielbiacie, to idealnie sprawdzi się do „zabicia” gorzkiego smaku kawy.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 4]

Wasze komentarze:

 1. Cynamom może być fajnym rozwiązaniem na romantyczną kolację z filiżanką kawki. Nie dość, że to afrodyzjak, to jeszcze kawka będzie odchudzać, a i po takiej romantycznej kolacji jest aktywność fizyczna, baaaardzo odchudzająca 😀

  Odpowiedz
 2. jak przygotować taką dobrą kawkę z miodkiem, ktoś próbował już i wie, jakie są najlepsze proporcje? 😉

  Odpowiedz
 3. olej kokosowy naprawdę jest taki drogi? W ogóle gdzie go można kupić bo kiedyś się rozglądałam z tym w sklepie i niestety nic kompletnie nie znalazłam…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz