Jak wybielić zęby? Wprowadzenie do rozwiązania problemu

Nie ma chyba takiej osoby, która nie chciałaby mieć białych zębów, dlatego w dzisiejszych czasach bardzo modne jest wybielanie zębów, a pytanie jak wybielić zęby można często znaleźć na różnych forach. Ładny uśmiech sprawia, że człowiek staje się bardziej pewny siebie i ma lepsze samopoczucie. Poza tym wiadomo, że osoba uśmiechnięta jest lepiej odbierana przez środowisko. Do tego biały uśmiech sprawia, że jest się atrakcyjniejszym. Niestety nie każdy może się pochwalić białymi zębami. Tak naprawdę jest bardzo mała ilość osób, które mają naturalnie białe zęby.

Większość żeby uzyskać taki efekt korzysta z różnych środków lub pomocy specjalistów. Najbielsze i najzdrowsze zęby mają dzieci. Z upływem lat zęby tracą biały kolor na rzecz szarego i żółtego. Jest to spowodowane barwiącymi substancjami znajdującymi się w jedzeniu.

Przebarwienia zębów powodują produkty takie jak: czerwone wino, kawa, herbata, owoce cytrusowe, czereśnie, coca-cola, jagody, czy marchewka. Do tego palenie papierosów sprawia, że zęby są żółte. Wystarczy przyglądnąć się osobom, które nałogowo palą. Nie bez wpływu na zęby są także przyjmowane antybiotyki i inne leki.

Głównie chodzi o antybiotyki należące do grupy tetracyklin. Poza tym nieodpowiednia higiena może również spowodować, że zęby będą przyjmować barwę żółtą. Dlatego osoby, które chcą zapobiec przebarwieniom powinny przestrzegać higieny jamy ustnej, czyli najlepiej myć zęby po każdym posiłku, a jak nie ma takiej możliwości to przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

Najlepszą szczoteczką do mycia zębów jest szczoteczka elektryczna. Poza tym należy używać nici dentystycznej oraz płynu do płukania jamy ustnej z właściwościami wybielającymi. Jako, że napoje takie jak herbata, czy kawa często powodują przebarwienia warto je pić po prostu przez rurkę.

Wtedy ich kontakt z zębem będzie minimalny, dzięki czemu nie pojawią się przebarwienia. Osoby, które palą papierosy powinny przestać to robić. Warto także, jeżeli nie można umyć zębów po posiłku, gdyż nie ma na to warunków rzuć gumę, która czyści zęby. Zaś osoby, które mają już żółte zęby mogą je sobie wybielić.

Na rynku jest spory wybór metod jak wybielić zęby. Można zrobić to samemu w warunkach domowych lub skorzystać z pomocy specjalistów. Wybielanie zębów u stomatologa niestety jest dosyć kosztowne. Dlatego na ryku jest sporo produktów do wybielania domowego w postaci past wybielających, żeli, pasków, czy nakładek.

Jednym z najbardziej popularnych i polecanych tego typu produktów jest iBright. Jest w formie nakładek, do których wyciska się żel. Jedno opakowanie zawiera czternaście ampułek z żelem, czyli jest to ilość, która wystarcza na siedem dni kuracji. Jak zapewnia producent już po tym okresie są widoczne efekty i spora część osób, które używały Ibright są tak zadowolone z uzyskanych efektów, że nie decydują się na dalsze wybielanie.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. Niestety paliłam przez kilka lat no i moje zeby stały sie żółte. Owszem wybielałam zeby ale na wskutek palenia zeby znowu szybko stawały się żółte. Dlatego rzucilam palenie i wybielilam zeby Ibright. Dla utrzymania dłuzszego efektu polecam picie przez rurkę. Naprawde pomaga.Szcozteczka elektryczna tez jest fajną sprawa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz