Co zmieniłbym w mojej pracy, gdybym był 20 lat młodszy?

Witajcie, ten pierwszy sensowny wpis poświęcony będzie kwestii powiązanej z główną tematyką tego bloga, a wiec zdrowiu. Tak mi się ostatnio zebrało na filozoficzne przemyślenia na tematy powiązane z moim życiem oraz z tym, czy dobrze tzn. w stu procentach wykorzystuję je (również pod względem mojego zdrowia).

I tutaj chociaż nie jest z tym najgorzej (gdyż lubię ruch, wpierniczam sałatki, regularnie chodzę na kontrole lekarskie) to od pewnego czasu zaczynają mi dokuczać problemy z tzw. ciężkimi nogami. podejrzewam, ze bierze się to stąd, że większość mojego dnia pracującego spędzam na fotelu w pozycji siedzącej.

Czytałem ostatnio jakiś artykuł w którym autorka twierdziła, ze długoletnie pracowanie w takiej właśnie pozycji skutkuje problemami, jakie mnie dotykają. W późniejszym czasie mogą to być także żylaki. jakie jest wiec moje postanowienie na przyszłość? Chciałbym przede wszystkim zmienić coś w moim trybie życia tj. pracowania i spędzać więcej czasu w pozycji stojącej i jeszcze więcej się ruszać (być może do głosu dojdzie piłka, o której zapomniałem już jakiś czas temu?). Przede wszystkim jednak planuję co jakiś czas (myślę, że godzina to optymalny okres) robić przerwę w pracy i stawać od biurka raz, aby moje nogi się ukrwiły, dwa, zeby oczy odpoczęły. Mam nadzieję, że nie są to puste słowa i rzeczywiscie zmobilizuję się do wykonywania takich czynności nie tylko w pierwszym tygodniu, ale również później i oby jak najdłużej.

A co Wy robicie, aby dbać o swoje zdrowie w pracy?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. ja jestem skeigowa wiec pracuje cały czas na siedzaco. no i zaczyna bolec mnei kregosłup dlatego tak jak autor robie sobie co godzine przerwe no i wieczorami srednio dwa – trzy razy w tygodniu chodze na basen. Poza tym mąz nie namawia na poranny jogging no i zobaczymyco z tego wyjdzie;)

    Odpowiedz
  2. jestem urzednikiem wiec jak widomo brac mam raczej przy biurku dlatego przed pracą urządzam sobie poranny jogging a po pracy na siłownie. No i na razie odpukac nie mam problmów zdrowotnych.

    Odpowiedz
  3. Podziwiam ludzi, którzy potrafią pracować przy biurku. Ja zdecydowanie wole aktywną pracę dlatego jestem dziennikarką.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz